reede, 8. jaanuar 2021

Raisakulli suusaminutid 4

 Kurat, pool sellest ajast, mis Raisakull plaanis tahkel veel liuglemiseks, läks täna küll tühja kohta. 
Ülevabariigilise tähtsusega ettevõte tahtis kasseerida olematu teenuse eest natuke raha Raisakulli karmanist. Hea oli, et arve paberil ilutses ja Raisakull veel vanamoodi netipangas arveid maksab.  Sellesama ettevõtte klienditeenindus pressis igal arvel üleminekut "mugavama" e-arve peale, et see säästab midagi, mida pole olemas.
Klienditeenindusega vaieldes torkas sealne töötaja, et need on nii väikesed summad, et võiks teha otsekorralduse. *
On ikke ohmoonid!
Kui Raisakullile poleks paberarvet saadetud, siis ta poleks eluilmas teadnud, et nad varastavad tema tagant - mis sest, et väikesed summad, aga mitmelt korraga  saab ju suure kasumi. 
*- Mille peale Raisakull oleks nähvanud - juhul, kui teile tunduvad need summad üliväikesed, siis võite ju ometi ilma igasuguse tasuta seda va teenust kah osutada ja milleks üldse seda teie meelest/arust väikese raha liigutamist vaja peaks olema??? 
Linnasaksad ilmselt ei hooma, et on inimesi, kellel käib isegi see tühine makse üle jõu ja kes peavad igat sandikopikat kalliks - kallimaks, kui bürokraadile endale makstavat mingit tema meelest kergelt saadud euronärakat...

Lisaks avastas Raisakull. et tema suusarajal on jahimehed oma dziibiga rallinud. 
Nüüd pole muud, kui panna mõned lauad viiekümneste-sajaste kruvidega teravikud ülespidi rajale, ehk on siis näha, kaua nad seal Raisakulli eramaal viitsivad kimada.
Sildi panekust pole eriti tolku, need ülbikud on ilmselt kanapimedad ja võivad eramaa-sildi metalli kokkuostu vedada.
"Ülbikud" sellepärast, et Raisakull oli juba sügisel tervele hulgale jahimeestele selgeks teinud, et uuest, see tähendab käesolevast aastast, ei tohi jahimeestel enam asja olema Raisakulli kinnistu peal.
Kui nad tahavad/soovivad kasutada Raisakulli kinnistut, siis peavad teatud tingimused enne ära täitma.
Esiteks kopratammide lõhkumise enda peale võtma, kaua see Raisakullgi jõuab jahimeestele peale pandud kohustusi* täita - tervis pole enam see, mis vanasti. 
Teiseks tasuvad järgmise aasta maarendi koos tulumaksuga enne jõule, mida nad ei teinud, seega pole neil õigust enam Raisakulli maa peal paarutada. Kui nad seda siiski teevad, maksavad kahekordselt + eelmiste aastate maksmatajätmised sama tariifiga! 
Ja kolmandaks, kuna teiste piirkondade jahiseltsid jagavad aasta lõpul tavapäraselt maaomanikele paar ulukilihast tehtud vorstikangi, pole Raisakull seda lõhnagi tunda saanud. 
Lisaks on nad omavoliliselt ühe kuuse langetanud üle jõe purdeks, mille taha jääb igasugune saast pidama.
Ja ometi kasutavad/kasutasid kütid Raisakulli maad ilma igasuguste kompensatsioonideta aastakümneid... 
Kaua see Raisakull neid jäägrimun(n)e nuumab, raisk? 
* - Niipalju kui Raisakull on kuulnud teisi jahimehi rääkimas, peavad need teatud arvu kütitud kopraid ette näitama, et saada luba nii mitme põdra küttimiseks. 

Nojah, sinnasamusesse tänane suuskamine läkski - tuju nullis ja nii edasi. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar