pühapäev, 31. mai 2026

Homme juba juuni

Raisakull sai neil päevil kevadtöödega ühele poole - oksarisu, millest rohi läbi kasvas, on silme alt ära. Lisaks on aed osaliselt niidetud, sest ajaga on selgeks saanud, et võilille ei tasu kollaste õite õitsemise aegu niita - nad sindrid oskavad oma õienupu maadligi tõmmata, et järgmisel päeval irvitades uuesti pead tõsta. Lisaks sai kütus otsa - bensiinijaama külastus tuleb ette võtta siis, kui keegi viitsib siiakanti eksida. Ise Raisakull veel ei julge tooma minna. 

Täna käis Raisakull ainult karkude najal kalmistul. Kirikus kostus orelivile hääli - ju nad timmivad orelit või harjutavad rahvakunstifestivali Baltica pärimuspeo tarbeks. Igatahes tundus Raisakullile, et need meloodiakatked, mis tema lokaatoritesse paiskusid, sobiksid mingit sorti raskerokipundile nagu rusikas silmaauku. Ja kui Raisakull parajasti sellele tõdemusele jõudis, kostus tavaline orelivilistamine nagu muiste kirikus lasti, mille järgi issameiet või katekismust taga lauldi. Seepeale tegi Raisakull kirikaiast vehkat. Kodutanumale tagasi jõudes oli ta kella sihverplaati kaenud ja kiirelt arvutanud, et tsirka poolteist tundi kulus selle treti peale. 


pühapäev, 24. mai 2026

Vat ei vasta...

 Sel nädalal hakkas mölafön taskus siplema. Raisakull sai vaevu rohelisele nupule vajutada ja kõneaparaati kõrva äärde suunata, kuid teispool nähtamatut traati kisendas vaikus. Kehitanud õlgu, tuli kõneajalukku sukelduda - kodumaine number jõllitas vastu. 
Ilmselt petturid... 
...Jõudsid nüüd järjekorraga Raisakullini... 

Jälle sama number helistas. 
Nüüd vuristati kiirelt naishäälega, et nad helistavad mingisugusest N. uuringufirmast ja tahavad teada subjekti poliitilist eelistust. 
Raisakull mõmises vastu, et tema on anarhist ja tema vastuseid ei anna, liiatigi telefoni teel. 

reede, 22. mai 2026

2525

 Kuskil aastajagu päevi tagasi kribas Raisakull, et ta on 400 kilomeetrit lühikese ajaga maha vändanud, kuid nüüdseks on velotrenazhööri tablool kirjas läbitud maad 2525 km*.
Kui lisada siia veel rattasõidu kilomeetrid, siis läbitud vahemaa number peaks suurem olema. Kuid siin on üks konks - toas velotrenazhööril väntamine erineb väljas kondiaurumasina sõtkumisega nagu öö ja päev. 
________________
* Justkui oleks Raisakull miskit teed pidi Moskooviasse Kremli müüri äärde ja seejärel tagasi kodumaale vändanud ilma, et kremliidid ja sealsed julgeolekuga tegelevad isikud sellest teada saanud... 

laupäev, 16. mai 2026

Aigu om...

 ...sest õitseb nii tooming ja võilill, võimsamad taimed katavad vaikselt oma alastiolekut kinni, aga Raisakull peab ikka ootama niiduaega. Sest kõikidel masinatel on küljes hoiatussildid, et ei tasu tehnikaga toimetada ravimite mõju all. Nagu Raisakull oleks põhjaläinud isik, kel ilmnevad joobes tunnused. Kui seda viimast ka ennast ilmutab, siis murrab kindla peale oma kodarakoivad.
Hehh... 

Ennist kraamis Raisakull eluruumid ära, et saaks korraliku primaadi kombel "oletatavaid" külalisi vastu võtta, kes nagunii ei eksi siiakanti ära. Koristamise käigus sattus Raisakullile ette Pentaxi kaamera, mida pole ta tükimat aega saanud olude sunnil või õieti tervislikel põhjustel ekspluateerida ning pani selle aku laadima. 

Itaalia Giro annab põhjuse velotrenazhööril rohkem vändata, kuid Raisakull sõidab selle käigus kõigepealt viis km maha ja siis on väikene puhkehetk, et seejärel taas viis km vändata. Kuigi üleeile tegi ta juba kohe kümnese otsa, ei hakka Raisakull veel maratoni ette võtma. 
Lisaks igapäevasele velotrenazhööri piinamisele on Raisakull väljas rohkem karkude najal käima hakanud - iga päevaga tuleb pikem teekond läbida. 

Kümne päeva pärast on rohud otsas, vaat siis tuleb hakata ennast rohkem liigutama.
Ikka tasa ja targu!

laupäev, 9. mai 2026

Maikuu esimene nädal...

...tundus helge olema. 

Sest Raisakull ei suuda uskuda sellist minekut nagu parasjagu käimas on. 
Eelmisel aastal proovis ta jalad alla ehk teisisõnu ilma keppideta käimise alles opist paari kuu möödudes, kuid sel korral nädala möödudes.
Oh ei, ärge saage valesti aru, et Raisakull kargud juba nurka viskas - no ei, seda küll mitte - pigem püüab nende kaigaste abil täita "epikriisi" soovitusi - tsirka pool aega on juba läbitud.
Raisakull nüüd mõtiskleb, mis selle tingib. kas pea pooltunni võrra lühem opiaeg või organismuse mälu? Viimasel juhul oleks selline teooria vaja käibele lasta - esimese opi taastumise raskus aitab teist toetada kergemini. 
Mõned päevad tagasi käis Raisakull klambreid eemaldamas, mis hoidsid haava koos. Öeldi seejuures, opihaav on hästi kokku kasvanud.  
Üleeile proovis Raisakull velotrenažööri piinata, kuid peale kahte km hakkas puus imelikke valuaistingeid edastama. Eile aga väntas Raisakull seitse km maha - ei olnud enam tunda noid imelikke valumomente. 

Aianduse sfääris tuleb tõdeda, et nõks peale volbripäeva sai kartul maha. 
Õeraas tuli külla ja nõudis Tuhnikut ning kobestas kõigepealt maa ära, peale mida sai vaod sisse ja peale tuhlite mahapanekut vaod kinni aetud. Raisakull andis eemal näpunäiteid nagu töödejuhataja muiste.