laupäev, 10. jaanuar 2026

Unine mnemoturniir

Millegipärast kerkis täna öösel Raisakullil sügavas unes olles esile suur vaidlus. 
Iseendaga vist, täpselt ei mäleta. 
Võib-olla oli kellegisugune vaimolend, kes viskas kondi näljasele üldsusele ja kadus sama kippelt kui ilmus, jättes Raisakulli üksi seda järama. 
Raisakull teadis ühtekomateist tollastest kogu ilmas, see tähendab nõukogude aja liikuvatest masinatest, aga antud momendil jäi küll vastuse võlgu. Mõtles, et klaarib selle segadusse viiva küsimärgi hiljem ära. 
Hommikul ärgates tuli talle meelde, et lubas midagi iseendale. 
Peale ahjude kütmist tuli valu anda - mitte varesele, vaid ajule. Peale mõningast mälupiltide üleskorjamist igati käänulistest ajusopigaleriidest tekkis selline ahhaa-moment. 
Raisakull ei viitsi nettuse otsimootoreid kasutada, et kontrollida, kas tulemus on ikka autentne. 
Hambajälgi vajanud kondiküsimus oli umbeskauges taoline: Millise nõukogude auto tehaseraadiot sai kasutada masinast irdumisel nagu kaasakantavat? 


2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Mosse ?

Raisakull ütles ...

Peaaegu. Täpsemalt Iž-idel, mis olid Moskvitši derivaadid.
Raisakulli korjatud mälupiltidel - esimest korda silmati Pööbelmanni instituudi ühe töötaja sedaankerega Iž 412 ja hiljem mitmetel laugsaba elik kombiversioonidel.