pühapäev, 10. märts 2019

Mädane nädal


Maamaksuteatist uurides ei saanud Raisakull pihta, kust kuradi kohast talle kuiva maad juurde oli tekkinud, kui ta võrdles andmeid katastrikaardiga – kõik piirid olid endisaegsed, aga pinda oli juurde pandud.
Läks siis vallamajja, mis nüüdseks on degradeeritud lihtlabaseks Sitasoolika-kujulise valla teeninduspunktiks, selgust saama „milles asi võib olla?” ning sai teada, et maaspetsialist sitsib hoopis Koerus ja ei kavatse sealt kuhugile liikuda. Kõik asjad saavat mölafönidega ära aetud...
Raisakullil on nüüd üks variant soolas, kuidas Koerusse pääseda.
Teatavasti käib otsebuss kaks korda nädalas Koeru ja Tapa vahet – esmaspäeval ja neljapäeval. Nüüd kui Raisakull esmaspäeval pärastlõunase bussiga Koerusse sõidab, siis ta enne neljapäeva ennelõunat tagasi ei jõua ja kui neljapäeval minna, siis esmaspäeval saab alles ennelõunase bussiga koju tagasi tulla.
Mida vahepeal Koerus teha??? 
Koerust ehk teisisõnu narrust võib teha, aga kõige paremini tuleb too välja esimesel päeval, teisel tekib juba tüdimus...
Mida siis veel järelejäänud päevadega peale hakata?
Kus kuradi kohas Raisakull ööbib kõik need ööd?
Kas Järva vald maksab Raisakullile ööpäevas €1000+tulumaks komandeeringutasu ja €10000+tulumaks koduigatsustasu?
Küsimusi tuleb nagu muda, eks ole...
Ei jäägi Raisakullil muud üle kui hakata debiilikut mängima ja ahistama telefonitsi maaspetsialisti teemal à la kurat võtaks, ma olen esiteks poolkurt, teiseks ei pruugi ma mölafööni teel antavast infost aru saada, kolmandaks ei taheta mulle juhilubade jaoks arstitõendit välja kirjutada, et saaksin ise sõita kohale ning neljandaks olen sundseisus, nii et korjake teie oma paksuksvajunud persekannikad toolilt üles ja kimage oma masinas siia, kus saaksime arutada, kustkohast kuradipärast mulle maad juurde tekkis, kui maamõõdu järgselt on veealust maad niipalju ja järsku nüüd on poole vähem, samas kui koprad jõge paisutades kallast õõnestavad ja selle tagajärjel on jõgi laiem, mida on ka silmaga näha??? 
Kui ei usu, siis lähme kaeme üle... 
Aga kui ei viitsita liigutada, siis antagu Ambla piirkond kihelkonnapiirides üle Tapa valla haldusalasse.
Sest siis saavad Järva vallaviletsejad toolidel istudes oma persekannikaid veelgi rohkem lapikuks praadida...

Möödalännu nädala teisest poolest pidi Raisakull kiirkorras omale mingeid okustaate vormistama.
Ei saand muidu kui pidi väisama vanemate mõrvapaika, kus vanade eestlaste mõrvamisest kunagi kribas koguni vist ka Riia linna esimene sariblogard nimega hN.driq. 
Masendav koht tõesti, et võttis Raisakullil silma märjaks, usutavasti ka ammusel ajal ka hN.driql, kes peale hukkamise nägemist pani ilmselgelt tulevasele linnale vaikimisi needuse peale. 
Kesse ikka täpselt seda teabki, tundub ju sedaviisi.

Lumetuiskude vaheajal ajas Raisakull oma mönkri garaažist välja ning tiirutas väheke metsa vahet – et kui puid veel tuulte mõjul loogu langeb, saab need kohe esimesel tuulevaiksel ajal ära tuua. Selleks oli vaja uusi radasid vaja sisse tampida. Mugavus ei anna häbeneda – puude all oli lumeollust vähem, kui lagedal alal. Raisakull proovis mõlemad ära, lumi kandis küll. Lagedal paraku tagasi tulles vajus mönker poole maa peal sisse, et rattad kraapisid tühja. Kui nüüd Raisakull ise oma naelakastidega lumekoorikule astus, vajus lausa keradeni lumme. Lumelabidat ega midagi polnud kaasa taritud, siis suur lumekühveldamine jäi sellega ära. Ei jäänud muud üle, kui kõhu peal lumes lamavat mönkrit välja vintsida. Enne veel trampis Raisakull kulgeva tee lumekooriku segi, sest muidu ei oleks masinat liikuma saada ja leidis selle tegevuse käigus paar kändugi, kuhu vintsitross kinnitada. Läks aega mis läks, aga enne pimedat sai Raisakull mönkri välja vintsitud.
Higist leemendades sõitis Raisakull koju, parkis masina ära ning lõpetas selle päeva Hortsi rüüpamisega.


9 kommentaari:

 1. Aga äkki vastab maaspetsialist kirja teel esitatud küsimustele ka?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Noo, seda kindlasti - margi ja ümbriku ostmiseks peab Raisakull nüüd postiljoni/kirjakandja kinni püüdma, kes omniva pezooga "suts ja valmis" stiilis posti toob...
   Täna ta ei tule, aga homme korjab Raisakull kindla peale mingi gripiolluse külge teda nagu godood oodates...

   Traadi kaudu saadetava kirja puhul on Raisakulli ametlik kirja aadress, kuhu arved tulevad, juba kellegi spämmilistis, niiet vastuse saamine võib olla enam kui kahtlane.
   Tekib küsimus: miks spämmilistis?
   Omal ajal ühte teenusepakkujat korrale kutsudes ilmselt too lisas Raisakulli ülenetilisse spämmilisti - ta oli omad rahad kätte saanud ja et vabaneda Raisakullist (loe: võetud kohustustest), läks ta vaikimise teed.
   Hiljem kokku trehvates tüüp mainiski spämmifiltrit – mugav oli Raisakulli kirjad sinna solgutada.
   Raisakullil pulbitses veri selle info peale keemise piiril, hea meelega saatnuks ta tüübi teispoolsusesse...
   Kui siis Raisakull sellelt aadressilt kellelegi kirja saatis, ei saanud kirjasaaja seda kätte...

   Raisakull on maininud oma eelnevates postitustes, et tahab interneedusest vabaneda, siis pole mõtet uusi e-posti aadresse enam teha.

   Kustuta
 2. Kirjuta mulle meilile, ma ju töötan koerus, korraldame midagi.
  Mul on ideid.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitüma, hea Inimene, abi eest!

   Ega Raisakull üksi aja näpuga järge – tal vend ja õde ka nurisevad. Pigem läheb käiku versioon nendega koos kohale ilmuda...
   Raisakull tajub juba külameestega, kes ennem olid pigem neutraalsed, vesteldes nendepoolset vaenulikkuse kasvu Sitasoolika (Järva) valla ametnike suunal.

   Kustuta
 3. Ok, kui juba rünnakrühma moodustate, siis küll :D

  VastaKustuta
 4. Võeh. Om iks elo. Meil õnness om õnnestunu osa maid tõisile pähe määri (raha iist muduki). Tuu pisike tulumass om kökimöki :D Igastahes, las noo tõse nüit massava maamassu kuni avvani.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui mul õnnestuks sama arvu nullidega maha parseldada, siis võin end õnnitleda, aga pealinna "lähedus" keerab asja nässu...
   Ma pole siiamaani pihta saanud sellele, miks metsamaa eest kasseeritakse ühesugust maamaksu olgu see soisel ehk väheväärtuslikul maal või kõrgemal elik kindlal pinnasel?

   Presidendile tuleb esitada järgmine lausung, kuna tema tõstatas õiglase riigi teema üles: Me tahame kõik õiglast riiki, siis peab ka maksustamine olema õiglasem - vähemviljakama maa eest küsitakse vähem kui viljakama eest.

   Kustuta
  2. Mul om suht väheviljakas küll, meeter klibust mulda nink all õkva paas. Naabrekrundil ole'i muldagi... A määnseki imega kasusi sääl venne aal esiki rukis-oder.

   Kustuta
 5. Rukist võib igal aastal sama põlla peal kasvatada, kuid odraivapõllul läheb vaja kultuurivahetust - oder võtab rohkem rammu.
  Pae all on fosforiit - vaat kus miljardid oleks kukkunud...

  VastaKustuta